Ubezpieczenia

Odpowiednie ubezpieczenie to ważna część każdego wyjazdu zagranicznego.

Wśród dostępnych na rynku ofert wybraliśmy ubezpieczenie turystyczne „Tramp” oferowane przez firmę Allianz.

Ubezpieczenie turystyczne Tramp składa się z następujących elementów:
KLiA - ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy w podróży [assistance] - czyli zwrot kosztów związanych z pobytem i leczeniem w szpitalu, kosztów wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, kosztów lekarstw i środków opatrunkowych, kosztów transportu do i ze szpitala. Assistance gwarantuje Ci całodobową pomoc, która zajmuje się organizacją oraz koordynacją natychmiastowej pomocy dla nagłych zdarzeń, obejmujących między innymi opiekę medyczną, transport medyczny, poszukiwanie i ratownictwo [w górach lub na morzu przez wyspecjalizowane jednostki ratownicze], hospitalizację i rehabilitację, pomoc administracyjną i prawną, wsparcie finansowe, jeżeli na skutek kradzieży utracisz swoje środki płatnicze, tłumacza, bieżącą informację Twoich bliskich.

NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie, zwichnięcie, skręcenie).

OC/O - ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone na innych osobach. Zabezpiecza Cię przed wszelkimi kosztami związanymi z odszkodowaniem w momencie, gdy spowodujesz wypadek i z Twojej winy ktoś zostanie poszkodowany.

OC/R – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody za szkody wyrządzone na mieniu osób trzecich.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego – ten element polisy turystycznej pozwoli Ci uzyskać odszkodowanie w przypadku zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia Twojego bagażu.

Inne ważne informacje:

Uprawianie sportu – ubezpieczenie działa także, gdy uprawiasz podczas wypoczynku sport, między innymi: jazdę na rowerze, pływanie, żeglarstwo, jet ski, banana boat ride, amatorskie uprawianie narciarstwa i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliskiingu), snowboardu i wszystkich jego odmian.
       
Sporty wysokiego ryzyka – ten element rozszerza zakres polisy o sporty ekstremalne, do których można zaliczyć: sporty motorowe i motorowodne, sporty powietrzne, speleologię, wspinaczkę górską i skałkową, rafting, nurkowanie, kite surfing, heliskiingu, heliboardingu, skoki na bungee.

W polisie Tramp możesz się ubezpieczyć od kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu. Możesz też ubezpieczyć koszty rezygnacji z biletu lotniczego.  

Korzyści z ubezpieczenia „Globtroter”:

 • Możliwość skorzystania z szybkiej i fachowej pomocy Centrum Operacyjnego Assistance w razie jakiegokolwiek wypadku czy zachorowania w trakcie podróży, niezależnie od miejsca, gdzie to się stało.
 • Doskonale wyszkolony zespół wielojęzycznych operatorów i lekarzy, z którymi można się konsultować telefonicznie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
 • Dostęp do pełnego zakresu usług medycznych – począwszy od wizyty lekarskiej poprzez zabiegi ambulatoryjne, hospitalizację, aż do transportu medycznego samolotem sanitarnym.
 • Bieżący nadzór Centrum Operacyjnego Assistance nad obsługą medyczną ubezpieczonego, co zwalnia go od konieczności np. szukania odpowiedniego specjalisty, szpitala, środków transportu.
 • Pokrycie kosztów udzielenia pomocy, co oznacza, że nie ma potrzeby wydawania własnych pieniędzy, a później ubiegania się o refundację.
 • Możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu ,ubezpieczenie kosztów anulowania noclegu w hotelu oraz kosztów rezygnacji z biletu lotniczego.

Jako agent firmy Allianz proponujemy kilka wariantów z różnymi sumami ubezpieczenia, jednak możemy indywidualnie dopasować ofertę do Waszych potrzeb.

Pakiet MINIMUM [cena: strefa A* ~ 5,45 zł dzień/osobę, strefa B** ~ 9 zł dzień/osobę] KLiA: 20.000€; NNW: 5.000€; OC/O: 25.000€; OC/R: 2.500€

Pakiet MEDIUM [cena: strefa A* ~8,85 dzień/osobę, strefa B** ~ 13,15 zł dzień/osobę] KLiA: 30.000€; NNW: 7.500€; OC/O: 35.000€; OC/R: 3.500€; BP: 250€

Pakiet MAKSIMUM [cena: strefa A* ~13,15 dzień/osobę, strefa B** ~ 19,15 zł dzień/osobę] KLiA: 45.000€; NNW: 10.000€; OC/O: 50.000€; OC/R: 5.000€; BP: 500€

*wszystkie państwa europejskie oraz państwa basenu Morza Śródziemnego i Wyspy Kanaryjskie
**wszystkie państwa świata

Narodowy Fundusz Zdrowia a wyjazdy w ramach Państw Unii Europejskiej

Ubezpieczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia upoważnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Świadczenia te otrzymamy w większości odpłatnie, natomiast zwrot kosztów leczenia nastąpi dopiero w kraju. Przed wyjazdem z kraju należy w odpowiednim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pomimo tego, że posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uprawniającą do leczenia w krajach unijnych, to musimy zainwestować środki własne na leczenie, a ich refundacja nastąpi dopiero po powrocie do kraju i tylko w wysokości 70% ww. wydatków. Poza tym, na podstawie EKUZ można korzystać z pomocy medycznej tylko w publicznych placówkach. Natomiast, jeśli wykupimy polisę ubezpieczeniową, w razie nagłego wypadku przysługują nam wszelkie prawa skorzystania z pomocy również prywatnej.

Z tego właśnie względu wyjeżdżając do któregoś z krajów Unii korzystne jest jednak dodatkowe wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia.

Jak można przeczytać na stronie www.nfz.gov.pl: „EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących we Francji opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.”

Tutaj znajdziecie informacje co w jakim kraju się Wam należy za darmo a za co będziecie musieli zapłacić: http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=2&artnr=1497

 • KURS radiooperatora SRC w systemie RYA

  Termin:

  od 20.01.2018
  do 24.03.2019

  Cena:

  kurs 330 PLN podręcznik 60 PLN egz.+cert. 60 GBP

  1 dzień: wykłady, ćwiczenia praktyczne, egzamin. Terminy:
  20.01 WROCŁAW            21.01 POZNAŃ     
  27.01 GDYNIA                  28.01 SZCZECIN      
  3.02 KRAKÓW                4.02 KATOWICE
  10.03 WARSZAWA         11.03 POZNAŃ

   

  więcej »

 • Seszele I rejs katamaranem

  Termin:

  od 15.02.2018
  do 25.02.2016

  Cena:

  LAST MINUTE od 780 euro

  TERMIN: 15-25 lutego 2018 Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe wokół i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zabierz rodzinę na wielką morską i żeglarską przygodę.

  więcej »

 • Seszele II rejs katamaranem

  Termin:

  od 25.02.2018
  do 07.03.2018

  Cena:

  od 980 EUR

  TERMIN: 25 lutego 7 marca 2018 Szeszele to raj dla żeglarzy, magiczne miejsce otoczone błękitem Oceanu Indyjskiego, pełne lasów palmowych i białych piaszczystych plaż. Pożegluj z nami po seszelskich wyspach, zobacz ogromne żółwie, nurkuj, plażuj, zwiedzaj, poznawaj fajnych ludzi. Spędź najlepsze wakacje życia!

  więcej »

 • Szkoleniowy rejs-kurs na katamaranie w Chorwacji

  Termin:

  od 07.04.2018
  do 14.04.2018

  Cena:

  1790 PLN

  TERMIN: 7 - 14 kwietnia 2018  Zapraszamy na szkoleniowe REJSY - KURSY w Chorwacji czyli przygotowanie do samodzielnego czarterowania i prowadzenia katamaranu - oraz solidne szkolenie z podstaw żeglarstwa morskiego.

  więcej »

 • Szkoleniowy rejs-kurs na jachcie w Chorwacji

  Termin:

  od 21.04.2018
  do 28.04.2018

  Cena:

  1450 PLN

  TERMIN: 21 - 28 kwietnia Zapraszamy na szkoleniowe REJSY - KURSY w Chorwacji czyli przygotowanie do samodzielnego czarterowania i prowadzenia jachtu - oraz solidne szkolenie z podstaw żeglarstwa morskiego.

  więcej »

 • Chorwacja majówka katamaran

  Termin:

  od 28.04.2018
  do 05.05.2018

  Cena:

  od 1590 pln

  Termin: 28 kwietnia - 5 maja 2018 Zapraszamy na majówkę  po Adriatyku. Będziemy żeglować, odpoczywać i podziwiać malownicze krajobrazy. Płyniemy komfortowym i przestronnym katamaranem Lagoon 400. 

  więcej »

Twój newsletter